BV Real - realitná kancelária

Realitná únia
0918 47 21 84
0905 83 41 98
BV real

Chcete predať vašu nehnuteľnosť výhodnejšie a za lepšiu cenu ? Prečítajte si náš e-book 

Využite naše viac ako 9 ročné skúsenosti - predaj, kúpa a prenájom byty, domy a pozemky. 

BV REAL realitná kancelária - Overené reality, Kompletné služby na jednom mieste. V našej ponuke nájdete na predaj, prenájom, kúpu byty, domy a pozemky. Najväčší záber pôsobenia je v okrese Prievidza, postupne sa rozširujeme aj v okresoch Partizánske, Topoľčany, Žiar nad Hronom.

Španielsko Benidorm komplexný rezort Sierra Cortina pri pláži Costa Blanca.

Turecko, Antalya, Alanya, turecká riviéra, slnečné pláže - domy, byty, apartmány.

Stačí si len pozrieť, vybrať a zavolať 

Zmeny v poskytovaní úverov

Ďalšia výrazná zmena pri poskytovaní úverov

Od 1.7.2018 sa opäť menia podmienky. Záujemcovia o kúpu nehnuteľností to budú mať znovu o niečo ťažšie.

Podľa Národnej banky Slovenska začnú platiť nové pravidla, podľa ktorých banky budú poskytovať hypotéky. Ako uvádza Národná banka Slovenska jeden z najväčších dôvodov prečo zavádzajú nové podmienky je : „Hlavným dôvodom je rýchly rast zadlženosti domácností. Úvery slovenských domácností presiahli koncom minulého roka 38 % HDP. Rast týchto úverov bol v posledných rokoch jednoznačne najrýchlejší v rámci EÚ. Ešte v roku 2009 bola zadlženosť našich domácností druhá najnižšia v strednej a východnej Európe. Odvtedy sa viac ako zdvojnásobila a dostala sa na najvyššiu úroveň v regióne. V roku 2014 predbehol podiel úverov domácností na HDP na Slovensku úroveň v Česku a vlani aj rýchlo rastúce Poľsko.“ (www.nbs.sk)

 

Mnohí sa pýtate prečo znova prichádza pritvrdzovanie podmienok na hypotéku ?  Veď každým rokov je pre klientov náročnejšie dostať viac ako 80% prostriedkov. Národná banka to odôvodňuje nasledovne : „Predchádzajúce opatrenia boli zamerané najmä na nastavenie podmienok poskytovania úverov. Tieto opatrenia prispeli k stabilizácii trhu a k zmierneniu rizík. Vzhľadom na nízke úrokové sadzby sa však trh neustále vyvíja, zadlženosť rýchlo rastie a na tento vývoj je potrebné ďalej reagovať.“ (www.nbs.sk)

Dôležité je však vysvetlenie a prenesenie do praxe ako sa to v skutočnosti dotkne záujemcov o hypotéku a následnú kúpu nehnuteľnosti.

 

  • v nových podmienkach je stanovené ako budú banky postupovať pri schvalovaní úveru a v akej výške dostane klient finančné prostriedky. Aby ste sa dostali k približnej sume, ktorú môžete dostať, urobte nasledovné: vynásobte si čistý mesačný príjem číslom 8. Dostanete výsledok do akej maximálnej výšky môžete dostať hypotéku od banky.
  • klienti dostanú 80 % prostriedkov a budú nútení zvyšnú kúpnu cenu dofinancovať pomocou vlastných prostriedkov alebo dofinancovať pomocou ďalšieho úveru. S tým to však nebude tiež také jednoduché.  

                                                                                                         

 

„Nový limit by mal mať dopad najmä na úvery, ktoré sú neprimerane vysoké vo vzťahu k príjmom domácnosti. Týkať sa to bude najmä úverov na bývanie, ktoré sú v porovnaní s príjmom žiadateľov o úver neprimerane vysoké. Spotrebiteľské úvery budú ovplyvnené iba v prípade, že domácnosť už má aj úver na bývanie. Nové zmeny sa prakticky nedotknú poskytovania spotrebiteľských úverov klientom, ktorí zatiaľ nemajú žiaden úver.“ (www.nbs.sk)

 

Národná banka Slovenska taktiež uvádza, ktorých úverov sa tieto zmeny týkajú: „ Nové podmienky sa týkajú nových úverov, a to tak úverov na bývanie, ako aj spotrebiteľských úverov. Zmeny sa nedotknú už existujúcich úverov. Navyše, podobne ako v minulosti, zmeny podmienok sa nevzťahujú na úvery, ktoré klienti využijú na refinancovanie svojich existujúcich úverov, pokiaľ zároveň nepožadujú ich navýšenie.(www.nbs.sk)

 

Ak predávate alebo kupujete nehnuteľnosť, vyberte si profesionála, ktorý vám rád poradí so všetkým potrebným.

http://beseda.sk/

Zdroj: Národná banka Slovenska, www.nbs.sk

 

Maklér mesiaca 10/2018
Langsfeldová Iveta
Langsfeldová Iveta 0917 740 063, 0905 834 198
Zoznam
nehnuteľností
Novinky a aktuality
PREDANÉ - rodinný dom Nevidzany PREDANÉ - rodinný dom Nevidzany 17028  rodinný dom Nevidzany 17028 - maklér Beseda...
Zmeny v poskytovaní úverov Zmeny v poskytovaní úverov Ďalšia výrazná zmena pri poskytovaní úverov Od...
Exekúcia z pohľadu veriteľa Exekúcia z pohľadu veriteľa Kedy a ako možno na niekoho podať návrh na exekúciu Už sme...
Dražba Exekúcia a dražba predajom nehnuteľnosti V predchádzajúcom článku sme si povedali...
Kedy nám hrozí exekúcia a čo robiť keď už je neskoro Kedy nám hrozí exekúcia a čo robiť keď už je neskoro V súčasnosti na Slovensku neexistuje...
BV real

Ďakujeme Vám za návštevu našej realitnej kancelárie. 

 

Novinky v našej ponuke do vášho emailu  Mám záujem.